Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Husqvarna FF
Där drömmar blir till verklighet

Kommande matcher
MARS 2019
 
24
10:00
sön
10:00    
F16, Zinken 2, konstgräs 11-manna
 
F16 » 
Husqvarna FF - Smålandsstenar
  -      
24
11:30
sön
11:30    
P18, Zinken 2, konstgräs 11-manna
P18 » 
Husqvarna FF - Ekhagen
  -      
24
13:30
sön
13:30    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Konstgräs
Husqvarna FF (D1) - Skövde Kvinnliga IK (D1)  -      
 
30
09:45
lör
09:45    
P2008, Vapenvallen 4, konstgräs 7-manna
P2008 » 
Husqvarna FF - Mariebo IK
  -      
30
10:40
lör
10:40    
P2008, Vapenvallen 4, konstgräs 7-manna
P2008 » 
Husqvarna FF - Mariebo BK
  -      
30
13:15
lör
13:15    
P2008, Vapenvallen 4, konstgräs 7-manna
P2008 » 
Husqvarna FF - Egnahems BK
  -      
30
13:30
lör
13:30    
Herr Div 2, Zinken 2, konstgräs 11-manna
Husqvarna FF - Nässjö  -      
30
15:00
lör
15:00    
P2009, Vapenvallen
P2009 » 
Husqvarna FF - Jönköping Södra
  -      
31
11:30
sön
11:30    
F16, Värnamo
F16 » 
IFK Värnamo - Husqvarna FF
  -      
31
11:30
sön
11:30    
P18, Zinken 2, konstgräs 11-manna
P18 » 
Vakant - Husqvarna FF
  -      
31
13:50
sön
13:50    
P15, Zinken 2, konstgräs 11-manna
P15 » 
Husqvarna FF - IFK Värnamo
  -      
APRIL 2019
 
06
08:00
lör
08:00    
F16, Vetlanda
F16 » 
Cup VETLANDA - Husqvarna FF
  -      
06
13:30
lör
13:30    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Konstgräs
Husqvarna FF (D1) - IFK Värnamo (D2)  -      
06
15:00
lör
15:00    
Herr Div 2, Skillinge IP
Österlen FF - Husqvarna FF  -      
07
11:30
sön
11:30    
P17, Zinken 2, konstgräs 11-manna
 
P17 » 
Husqvarna FF -
  -      
07
13:00
sön
13:00    
Dam Div 1 & 3, Lassalyckan A-plan konstgräs
Södra Ving/Timmele U - Husqvarna FF  -      
07
13:30
sön
13:30    
P18, Zinken 2, konstgräs 11-manna
P18 » 
Husqvarna FF - Vakant
  -      
07
15:50
sön
15:50    
P15, Zinken 2, konstgräs 11-manna
 
P15 » 
Husqvarna FF - Vakant
  -      
 
13
08:00
lör
08:00    
P15, Ulricehamn
 
P15 » 
- Husqvarna FF
  -      
13
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - Dalstorps IF  -      
13
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Dalstorps IF  -      
14
14:00
sön
14:00    
F2008-2009, Vapenvallen
Husqvarna FF - Haga  -      
14
14:00
sön
14:00    
P17, Zinkensdamm - Konstgräs
P17 » 
Husqvarna FF - Östers IF
  -      
14
15:00
sön
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - Mariebo IK  -      
14
15:00
sön
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Mariebo IK  -      
14
17:30
sön
17:30    
F16, Zinken 2, konstgräs 11-manna
F16 » 
Tabergs SK - Husqvarna FF
  -      
 
17
ons
00:00    
P17, Vapenvallen
P17 » 
Husqvarna FF - Aneby SK/Bälaryds IK
  -      
19
14:00
fre
14:00    
Herr Div 2, Österås IP A-plan
Hässleholms IF - Husqvarna FF  -      
19
15:00
fre
15:00    
Dam Div 1 & 3, Åbyvallen 1 Konstgräs
Jitex Mölndal BK - Husqvarna FF  -      
 
22
12:00
mån
12:00    
P17, Skogsvallen
P17 » 
Nässjö FF - Husqvarna FF
  -      
22
17:00
mån
17:00    
Dam Div 1 & 3, Skandiamäklarna IP
IF Hallby FK - Husqvarna FF B  -      
23
18:45
tis
18:45    
P18, Zinkensdamm - Konstgräs
P18 » 
Husqvarna FF - Tranås FF
  -      
24
19:00
ons
19:00    
F16, Sotarevallen
F16 » 
Husqvarna FF - Holsby SK (9-m)
  -      
27
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - FK Karlskrona  -      
27
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - FK Karlskrona  -      
28
14:00
sön
14:00    
P17, Zinkensdamm - Konstgräs
P17 » 
Husqvarna FF - IFK Värnamo
  -      
28
15:00
sön
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - Nittorps IK  -      
28
15:00
sön
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Nittorps IK  -      
28
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Konstgräs
Husqvarna FF B - Skillingaryds IS  -      
MAJ 2019
 
01
19:00
ons
19:00    
P18, Ekhagsvallen
P18 » 
Ekhagens IF - Husqvarna FF
  -      
04
13:00
lör
13:00    
Dam Div 1 & 3, Rydets IP A
Onsala BK - Husqvarna FF  -      
04
15:00
lör
15:00    
Herr Div 2, Asarums IP A-plan
Asarums IF FK - Husqvarna FF  -      
05
15:00
sön
15:00    
P17, Idrottsparken Motala
P17 » 
Motala AIF FK - Husqvarna FF
  -      
05
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Hammarvallen
NGIS/NIK - Husqvarna FF B  -      
 
07
19:00
tis
19:00    
P18, Zinkensdamm - Naturgräs
P18 » 
Husqvarna FF - IK Vista
  -      
08
19:00
ons
19:00    
F16, Mariebovallen
F16 » 
Mariebo IK - Husqvarna FF
  -      
11
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - Nässjö FF  -      
11
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Nässjö FF  -      
12
14:00
sön
14:00    
P17, Zinkensdamm - Naturgräs
P17 » 
Husqvarna FF - Oskarshamns AIK
  -      
12
15:00
sön
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFK Norrköping FK  -      
12
15:00
sön
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFK Norrköping FK  -      
12
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Konstgräs
Husqvarna FF B - Hestra SSK  -      
 
15
19:00
ons
19:00    
F16, Sotarevallen
F16 » 
Husqvarna FF - Mullsjö IF (9-m)
  -      
15
19:00
ons
19:00    
P18, Skandiamäklarna IP
P18 » 
IF Hallby FK - Husqvarna FF
  -      
18
lör
00:00    
P17, Ekhagsvallen
P17 » 
Ekhagens IF - Husqvarna FF
  -      
18
14:00
lör
14:00    
Dam Div 1 & 3, Idrottsgården A-plan
Sjömarkens IF - Husqvarna FF  -      
18
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - Nosaby IF  -      
18
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Nosaby IF  -      
19
15:00
sön
15:00    
P17, Hagavallen, konstgräs
P17 » 
Hovshaga AIF - Husqvarna FF
  -      
19
17:00
sön
17:00    
RÅs LB - Husqvarna FF B  -      
 
21
19:00
tis
19:00    
P18, Zinkensdamm - Naturgräs
P18 » 
Husqvarna FF - Bankeryds SK
  -      
22
19:00
ons
19:00    
F16, Bottnaryds IP
F16 » 
Bottnaryds IF (9-m) - Husqvarna FF
  -      
25
15:00
lör
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - Valinge-Derome DFF  -      
25
15:00
lör
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Valinge-Derome DFF  -      
26
14:00
sön
14:00    
P17, Zinkensdamm - Naturgräs
P17 » 
Husqvarna FF - FC Linköping City
  -      
26
15:00
sön
15:00    
Herr Div 2, Råslätts IP
Råslätts SK - Husqvarna FF  -      
26
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Naturgräs
Husqvarna FF B - Mariebo IK B  -      
26
17:00
sön
17:00    
P18, Gruveredsvallen
P18 » 
Mullsjö IF - Husqvarna FF
  -      
 
29
19:00
ons
19:00    
F16, Vaggeryds IP
F16 » 
Waggeryds IK - Husqvarna FF
  -      
29
19:30
ons
19:30    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFÖ Bromölla IF  -      
29
19:30
ons
19:30    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFÖ Bromölla IF  -      
31
19:15
fre
19:15    
Dam Div 1 & 3, Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
Bergdalens IK - Husqvarna FF  -      
JUNI 2019
 
02
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Ljusseveka
IFK Värnamo U - Husqvarna FF B  -      
02
17:00
sön
17:00    
Herr Div 2, Österås IP A-plan
IFK Hässleholm - Husqvarna FF  -      
02
17:00
sön
17:00    
P17, Mirum Arena
P17 » 
Smedby AIS - Husqvarna FF
  -      
 
04
19:00
tis
19:00    
P18, Zinkensdamm - Konstgräs
P18 » 
Husqvarna FF - Habo IF
  -      
05
19:00
ons
19:00    
F16, Sotarevallen
F16 » 
Husqvarna FF - Bankeryds SK
  -      
08
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFK Berga  -      
08
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFK Berga  -      
09
14:00
sön
14:00    
P17, Zinkensdamm - Konstgräs
P17 » 
Husqvarna FF - Växjö Norra IF
  -      
09
15:00
sön
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - Vimmerby IF  -      
09
15:00
sön
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Vimmerby IF  -      
09
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Furuvik
Bankeryds SK - Husqvarna FF B  -      
 
12
19:00
ons
19:00    
F16, Brunnsvallen
F16 » 
Holsby SK (9-m) - Husqvarna FF
  -      
15
15:00
lör
15:00    
Herr Div 2, Räppevallen
Räppe GOIF - Husqvarna FF  -      
16
12:00
sön
12:00    
F16, Gruveredsvallen
F16 » 
Mullsjö IF (9-m) - Husqvarna FF
  -      
16
15:00
sön
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - Lindö FF  -      
16
15:00
sön
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Lindö FF  -      
16
15:00
sön
15:00    
P17, Kopparvallen
P17 » 
Åtvidabergs FF - Husqvarna FF
  -      
16
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Naturgräs
Husqvarna FF B - Gnosjö IF  -      
 
17
19:00
mån
19:00    
P18, Furulid IP
P18 » 
Aneby SK/Bälaryds IK - Husqvarna FF
  -      
20
18:30
tor
18:30    
P17, Zinkensdamm - Naturgräs
P17 » 
Husqvarna FF - Jönköpings Södra IF
  -      
20
19:15
tor
19:15    
Dam Div 1 & 3, Örby IP A
IFK Örby - Husqvarna FF  -      
 
24
19:00
mån
19:00    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Naturgräs
Husqvarna FF B - IF Hallby FK  -      
24
19:00
mån
19:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - FK Älmeboda/Linneryd  -      
24
19:00
mån
19:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - FK Älmeboda/Linneryd  -      
26
19:00
ons
19:00    
F16, Sotarevallen
F16 » 
Husqvarna FF - Mariebo IK
  -      
26
19:00
ons
19:00    
P18, Övrig
P18 » 
Tranås FF - Husqvarna FF
  -      
28
18:00
fre
18:00    
P17, Värendsvallen Hybridgräs
P17 » 
Östers IF - Husqvarna FF
  -      
29
15:00
lör
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - Jitex Mölndal BK  -      
29
15:00
lör
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Jitex Mölndal BK  -      
29
16:00
lör
16:00    
Herr Div 2, Dalshov Konstgräs
Dalstorps IF - Husqvarna FF  -      
JULI 2019
 
06
15:00
lör
15:00    
Dam Div 1 & 3, Stadsparksvallen
Mariebo IK - Husqvarna FF  -      
06
16:00
lör
16:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - Österlen FF  -      
06
16:00
lör
16:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Österlen FF  -      
AUGUSTI 2019
 
03
16:00
lör
16:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - Hässleholms IF  -      
03
16:00
lör
16:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Hässleholms IF  -      
04
14:00
sön
14:00    
P17, Zinkensdamm - Naturgräs
P17 » 
Husqvarna FF - Nässjö FF
  -      
04
15:00
sön
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - Onsala BK  -      
04
15:00
sön
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Onsala BK  -      
 
06
19:00
tis
19:00    
P18, Zinkensdamm - Naturgräs
P18 » 
Husqvarna FF - Ekhagens IF
  -      
10
13:00
lör
13:00    
Dam Div 1 & 3, Åsavallen A
Nittorps IK - Husqvarna FF  -      
10
13:00
lör
13:00    
P17, Finnvedsvallen
P17 » 
IFK Värnamo - Husqvarna FF
  -      
10
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Västra Mark IP
FK Karlskrona - Husqvarna FF  -      
11
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Movalla
Skillingaryds IS - Husqvarna FF B  -      
 
14
19:00
ons
19:00    
F16, Sotarevallen
F16 » 
Husqvarna FF - Waggeryds IK
  -      
14
19:00
ons
19:00    
P18, Vistavallen
P18 » 
IK Vista - Husqvarna FF
  -      
17
11:00
lör
11:00    
F16, Sotarevallen
F16 » 
Husqvarna FF - Bottnaryds IF (9-m)
  -      
17
13:00
lör
13:00    
Dam Div 1 & 3, Östgötaporten
IFK Norrköping FK - Husqvarna FF  -      
17
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - Asarums IF FK  -      
17
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Asarums IF FK  -      
18
14:00
sön
14:00    
P17, Zinkensdamm - Konstgräs
P17 » 
Husqvarna FF - Motala AIF FK
  -      
18
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Naturgräs
Husqvarna FF B - NGIS/NIK  -      
 
20
18:45
tis
18:45    
P18, Zinkensdamm - Naturgräs
P18 » 
Husqvarna FF - IF Hallby FK
  -      
21
19:00
ons
19:00    
F16, Furuvik
F16 » 
Bankeryds SK - Husqvarna FF
  -      
24
13:00
lör
13:00    
Herr Div 2, Skogsvallen
Nässjö FF - Husqvarna FF  -      
24
14:00
lör
14:00    
P17, Ernemar IP - Konstgräs
P17 » 
Oskarshamns AIK - Husqvarna FF
  -      
24
15:00
lör
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - Sjömarkens IF  -      
24
15:00
lör
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Sjömarkens IF  -      
25
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Grimsborg A-plan
Hestra SSK - Husqvarna FF B  -      
 
27
18:30
tis
18:30    
P18, Furuvik
P18 » 
Bankeryds SK - Husqvarna FF
  -      
28
19:00
ons
19:00    
F16, Sotarevallen
F16 » 
Husqvarna FF - Holsby SK (9-m)
  -      
31
14:00
lör
14:00    
P17, Zinkensdamm - Naturgräs
P17 » 
Husqvarna FF - Hovshaga AIF
  -      
31
15:00
lör
15:00    
Dam Div 1 & 3, Valinge IP
Valinge-Derome DFF - Husqvarna FF  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
14:00
sön
14:00    
Herr Div 2, Nya Vallbjörka A-plan
Nosaby IF - Husqvarna FF  -      
01
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Naturgräs
Husqvarna FF B - RÅs LB  -      
 
03
19:00
tis
19:00    
P18, Zinkensdamm - Konstgräs
P18 » 
Husqvarna FF - Mullsjö IF
  -      
07
12:00
lör
12:00    
P17, Linköping Arena
P17 » 
FC Linköping City - Husqvarna FF
  -      
07
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - Råslätts SK  -      
07
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Råslätts SK  -      
08
12:00
sön
12:00    
F16, Mariebovallen
F16 » 
Mariebo IK - Husqvarna FF
  -      
08
15:00
sön
15:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - Bergdalens IK  -      
08
15:00
sön
15:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Bergdalens IK  -      
08
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Mariebovallen
Mariebo IK B - Husqvarna FF B  -      
 
14
11:00
lör
11:00    
F16, Sotarevallen
F16 » 
Husqvarna FF - Mullsjö IF (9-m)
  -      
14
12:00
lör
12:00    
P18, Slättens IP
P18 » 
Habo IF - Husqvarna FF
  -      
14
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFK Hässleholm  -      
14
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFK Hässleholm  -      
14
16:00
lör
16:00    
Dam Div 1 & 3, Skobes Arena, konstgräs
Vimmerby IF - Husqvarna FF  -      
15
14:00
sön
14:00    
P17, Zinkensdamm - Naturgräs
P17 » 
Husqvarna FF - Smedby AIS
  -      
15
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Konstgräs
Husqvarna FF B - IFK Värnamo U  -      
 
21
13:00
lör
13:00    
Dam Div 1 & 3, Fastighetsteknik Arena
Lindö FF - Husqvarna FF  -      
21
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Strandängens IP A-plan
IFÖ Bromölla IF - Husqvarna FF  -      
21
14:00
lör
14:00    
P17, Åbo Idrottsplats
P17 » 
Växjö Norra IF - Husqvarna FF
  -      
22
12:00
sön
12:00    
F16, Bottnaryds IP
F16 » 
Bottnaryds IF (9-m) - Husqvarna FF
  -      
22
17:00
sön
17:00    
Dam Div 1 & 3, Zinkensdamm - Konstgräs
Husqvarna FF B - Bankeryds SK  -      
 
24
19:00
tis
19:00    
P18, Zinkensdamm - Konstgräs
P18 » 
Husqvarna FF - Aneby SK/Bälaryds IK
  -      
28
14:00
lör
14:00    
Dam Div 1 & 3, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFK Örby  -      
28
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Kullbergsplan
FK Älmeboda/Linneryd - Husqvarna FF  -      
28
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - IFK Örby  -      
29
12:00
sön
12:00    
F16, Vaggeryds IP
F16 » 
Waggeryds IK - Husqvarna FF
  -      
29
14:00
sön
14:00    
P17, Zinkensdamm - Konstgräs
P17 » 
Husqvarna FF - Åtvidabergs FF
  -      
29
16:00
sön
16:00    
Dam Div 1 & 3, Töllshov
Gnosjö IF - Husqvarna FF B  -      
OKTOBER 2019
 
05
11:00
lör
11:00    
F16, Sotarevallen
F16 » 
Husqvarna FF - Bankeryds SK
  -      
05
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Vapenvallen
Husqvarna FF - Räppe GOIF  -      
05
14:00
lör
14:00    
Klubbstugan, Vapenvallen
Husqvarna FF - Räppe GOIF  -      
06
14:00
sön
14:00    
P17, Junebäckens IP - Konstgräs
P17 » 
Jönköpings Södra IF - Husqvarna FF
  -      
 
12
14:00
lör
14:00    
Herr Div 2, Bergavik IP 1
IFK Berga - Husqvarna FF  -      
 
Huvudsponsorer
Diamantsponsor
Sociala medier
Instagram #husqvarnaff
Guldsponsorer
Silversponsorer
Bronssponsorer